• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1746
 • شنبه 1395/2/25
 • تاريخ :

شکر بارندگی های اخیر، پرداخت زکات است/ رسانه در تبلیغ فرهنگ زکات نقش مهمی دارد

 
زکات

 به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری شبستان از ایلام، آیت‌الله محمد نقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، عصر امروز(22 اردیبهشت) در نشست شورای زکات این استان، اظهار کرد: احیای فریضه زکات وظیفه دینی و شرعی همه آحاد است.

 

وی، بیان اینکه زکات یکی از فرایض مهمی دینی است که بیش از 30 بار به همراه نماز در قرآن کریم تکرار شده است، افزود: این فریضه اقتصادی دین مبین اسلام، برای فقرزدایی و زمینه‌سازی در راستای ایجاد رفاه نسبی برای انسان‌ها نیازمند و بی‌بضاعت است.

 

رئیس شورای زکات استان ایلام، بابیان اینکه در دین مبین اسلام فقط به مسائل اعتقادی توجه نشده و همه امور توجه دارد، ابراز کرد: دین مبین اسلام دین کامل و جامعی است که به زندگی بشر در ابعاد مختلف توجه کرده است و ابعاد مختلف زندگی انسان را مدیریت و ساماندهی می‌کند.

 

آیت‌الله لطفی، با اشاره به اینکه اگر اقشار مختلف مردم به پرداخت وجوهات شرعیه اهتمام داشته باشند به‌طورقطع فقیری در جامعه نخواهیم داشت، ابراز کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دو فریضه مهم یعنی نماز و زکات احیا و گام‌های بلندی در این مورد برداشته و ستادهایی برای این امر در کشور تشکیل‌شده است.

 

امام‌جمعه ایلام، یادآور شد: پرداخت زکات و ترویج فرهنگ آن نیاز به تبلیغ دارد که رسانه ملی و سایر رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در این زمینه نقش مهمی دارند که در این صورت آثار و برکات زیادی برای جامعه خواهد داشت.

 

وی، بابیان اینکه خداوند بازپرداخت زکات را تضمین کرده است، گفت: استان ایلام یکی از استان‌های مستعد در عرصه کشاورزی و دامداری است و این دو بخش، اولویت استان است و تنها چیزی که امید مردم است همین بخش کشاورزی و دامداری است و دولت اهتمام ویژه برای احیای کشاورزی و دامداری در این استان داشته باشد.

 

آیت‌الله لطفی، بابیان اینکه یکی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی، کشاورزی است، گفت: باید به‌گونه‌ای به بخش کشاورزی و دامداری پرداخته شود که در محصولات کشاورزی و دامی بی‌نیاز از خارج کشور شویم و دولت هم در این زمینه باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 

وی، با اشاره به اینکه در سال جاری استان ایلام شاهد بارندگی‌های بسیار خوبی بوده است، تصریح کرد: هر نعمتی شکری لازم دارد و شکر این نعمت، پرداخت زکات است و ائمه محترم جمعه و جماعات باید زکات را در ایام برداشت محصول به‌عنوان موضوع اصلی سخنرانی‌های خود قرار دهند.

 

رئیس شورای زکات استان ایلام، با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته با تبلیغ و ترویج فرهنگ زکات، فعالیت خوبی در زمینه پرداخت زکات صورت گرفته است، گفت: پرداخت زکات یک وظیفه دینی تلقی می‌شود اما تا نقطه مطلوب فاصله‌داریم و باید تلاش کنیم همه مردم نسبت به پرداخت زکات خود را موظف بدانند.

 

وی، در پایان بابیان اینکه در پرداخت زکات باید به نصاب زکات در جمع‌آوری آن توجه شود، خاطرنشان کرد: اگر زکات  در جامعه فرهنگ‌سازی شود می‌تواند به حل بسیاری از مسائل اقتصادی و رفع فقر در جامعه امیدوار بود.

 

گفتنی است، این نشست با حضور آیت الله عالمی، رئیس شورای زکات کشور در مجموعه رفاهی لاله برگزار شد.

 

 


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
UserName