• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 3144
 • چهارشنبه 1395/2/15
 • تاريخ :

نماز جامعه را از انحرافات و مشکلات دور نگه می دارد

 
نماز

به گزارش تبیان به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ حجت الاسلام محسن فاطمی نیا در اولین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در سالجاری با اعلام این مطلب که اشاعه نماز نیازمند کار فرهنگی دستگاه های اجرایی استان است گفت: امروزه نماز با دو مقوله کوشش و کشش در جامعه روبرو است.

وی با اشاره به اینکه با عمل به فرامین الهی در راه اشاعه این فریضه موفق بود اظهار خرسندی کرد: شاهد کشش خوبی از سوی مردم و کارمندان به خصوص نسل جوان که فرزندان کارمندان هستند نسبت به مقوله نماز هستیم پس در این بین باید کوشش نیز در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم گستره اشاعه فرهنگ نماز را در بین اقشار جامعه بیشتر سازیم.

فاطمی نیا تصریح کرد: کشش نیز می تواند با کوشش ایجاد شود و این رسالت امروز نهادهای فرهنگی جامعه مخصوصا اعضای شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز دستگاههای اجرایی است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان با اشاره به اینکه آیات و احادیث بسیاری از قرآن كریم و معصومین در خصوص اهتمام به نماز وجود دارد اظهارداشت: ما باید حساسیت بیشتری بر موضوع توسعه فرهنگ اقامه نماز داشته باشیم.

 

وی در ادامه افزود: نماز باید پیشرو فعالیت های فرهنگی در جامعه باشد چرا که نماز امری بوده که فعالیت جامعه را به سمت رشد سوق می دهد و راه رسیدن به سلامت معنوی، اقتصادی و اجتماعی در جامعه نماز است.

 

فاطمی نیا با اشاره به اینکه جامعه باید نمازی شود، افزود: دستیابی به این مهم در گرو نماز خوان کردن افراد جامعه و ترویج فرهنگ نماز در بین افراد بوده است.

 

رئیس ستاد اقامه نماز استان سمنان ترویج فرهنگ نماز و تشریح و چرایی آن در بین نسل نو را بسیار اهمیت دانست و گفت: نماز باید در راس تمام برنامه ها قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: هیچ شعار و هیچ دارویی در برابر معضلات اجتماعی و فرهنگی به اندازه نماز و فرایض الهی تاثیرگذار نیست چرا که نماز می تواند جامعه را از فحشا دور سازد و آرامش را به قلب و روح جامعه بازگرداند.

 

فاطمی نیا با تاکید بر اهمیت مدیران به نماز جماعت اول وقت، افزود: پیامبر گرامی اسلام فرمودند کسی که صدای منادی را بشنود و عذری مانند ترس و مریضی مانع وی نباشد و به سمت نماز نرود، نماز او پذیرفته نیست.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز در این نشست اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا فرهنگ نماز بر زمین نماند.

 

علینقی حیدریان افزود: اشاعه فرهنگ نماز توسط دستگاه های اجرایی امروز فرصتی است که اگر از آن به خوبی استفاده نشود، دشمن برای ما برنامه های فراوانی دارد و اگر از این فرصت طلایی به وجود آمده توسط دین مبین اسلام، استفاده شود، غالب معضلات اجتماعی را می توان در کنارش رفع کرد.

 

وی افزود: اشاعه فرهنگ نماز در استان سمنان، جز در سایه هم افزایی، همراهی و هماهنگی دستگاه های مختلف و همچنین تعامل ستاد اقامه نماز، شورای اقامه نماز ادارات کل میسر نخواهد شد لذا در این زمینه برپایی نماز جماعت می بایست بیش از پیش تلاش کرد.

 

در پایان جلسه ابوالفضل صیادجو دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گزارشی از عملکرد یک ساله شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز اداره کل ارائه داد و این جلسه مصوباتی پیرامون کارهای فرهنگی و نماز جماعت برای سالجاری داشت.

 

 

 

 


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
حکم شک به توحید در نماز!

حکم شک به توحید در نماز!

حکم شک به توحید در نماز!
احکام سفر اربعین

احکام سفر اربعین

احکام سفر اربعین
چرا دختر در 9 سالگی ولی پسر در 15 سالگی مکلف می شود؟

چرا دختر در 9 سالگی ولی پسر در 15...

چرا دختر در 9 سالگی ولی پسر در 15 سالگی مکلف می شود؟
آیا احکام فقهی، چرایی دارند؟

آیا احکام فقهی، چرایی دارند؟

آیا احکام فقهی، چرایی دارند؟
UserName
عضویت در خبرنامه